vajinismus tedavisi ankara kitabı

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken tek problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en büyük seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin aynı tabu olması, cinsî terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye mahzur olması ile oluşan, psikolojik kökenli eş eşeysel işlev bozukluğudur. Kadın cinsî münasebet sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada bir kez duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok saf sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden işaret kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel bağlantı sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de fut parmaklarına miktarda yaygın yalnız şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel temas ile müteallik yerleşmiş bazen negatif düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok ancak ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya tarz açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta buraya bakabilirsin da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî ancak bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle sadece jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla birçok müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı tarih geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir eş sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve nadiren okunuşu fiziki geçmek neredeyse ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının kutsi olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin tek tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı cinsel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok önemli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla gereğinden zaviye çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler özgü olduğu, cinsî ezgi duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, bağlantı ve evlilik problemleri, eşe huzur duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle tamamlanmak amacıyla müteaddit ruhsal sorunlara illet olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *